Історія школи

 

Школа Бойового Гопака "Вовки Тустані" заснована у 2011 році, в прикарпатському місті Борислав, під патронатом львівської Школи Бойового Гопака ім. Івана Богуна - керівник Гачкевич Андрій. У  зв'язку з від'їздом у квітні 2011 року тренера на заробітки, тренування  тимчасово припинилися. У вересні 2012 року школа відновила свої заняття з тренером - Бенюхом Андрієм Миколайовичем.


На   даний   момент   не є   тренером   Бориславської   Школа   Бойового   Гопака   «Вовки   Тустані».(працював у школі по грудень 2014 р.)

Оскільки  більшість  учнів  є  з  бориславського мікрорайону Коваліва,  тому  заняття  проходять  в  спортивному  залі  СШ  №4. Наразі  функціонують  дві  вікові  групи  для  хлопців  (6-10  та  11-17  років),  які проводяться  тричі  на  тиждень  .

З січня 2015 року в ШБГ"Вовки Тустані" заняття проводить тренер Гривнак Володимир Мирославович,який  на семінарі  отримав сертифікат тренера.

Набір  в  ШБГ  ”ВОВКИ  ТУСТАНІ”  триває  і,  в  залежності  від  місця  проживання  нових  учнів,  для  їх  зручності будуть   залучатись   спортивні   зали   інших   навчальних   закладів.

Кожне заняття починається та закінчується  молитвою та козацькою піснею. Обов’язковим для гопаківця є знання історії України, українських Традицій та Обрядів. У школі Бойового Гопака існують свої правила і норми поведінки, яких хлопці повинні дотримуватись не тільки на тренуванні, а й у повсякденному житті. Гопаківцям категорично заборонено курити, вживати алкогольні напої та лихословити.

Влітку хлопці беруть участь в гопаківських таборах. Кожен день в таборі розпочинається з ранішньої молитви, руханки, яка включає невеликий крос, загальнорозвиваючі, дихальні та вправи на розтягування. Як правило руханка завершується вмиванням холодною водою. Обов’язковим в першій половині дня є заняття з Бойового Гопака. Після обіду в таборі проводяться заняття з акробатики, стрільби з лука, рухливі ігри та забави, різноманітні змагання. Серед ігор переважають ігри з м’ячем, естафети, перегони, ігри в парах з елементами протиборств, дужання. Невід’ємною  складовою таборової програми є мандрівки. Крім спортивно-руханкових заходів з дітьми проводяться заняття теоретичного плану. В першу чергу це героїчні сторінки історії України, туристична техніка, травознавство, творче писання (кожен таборовик оформлює і веде таборовий щоденник), вивчення нових пісень.

Чому саме Вовки? Вовками називали воїнів-характерників, котрі охороняли давнє наскельне святилище Ту Стань, що стоїть і по нинішній день в Карпатах, в селищі Урич, що на Львівщині. Деякі вчені припускають, що саме звідси й тягнеться корінний бориславський рід. Скелі з часом перейшли у чужу власність, давньоруське фортечне укріплення занепало і її мешканці переселились в найближчу долину, заснувавши поселення - Тустановичі. Згодом воно розрослось, об'єдналось з іншими дрібними бойківськими поселеннями і утворилось ціле місто - Борислав.

Вовків-характерників згадує у своєму творі "Око Роду" знаний український діяч і письменник - Василь Михайлович Рудий. Окрім того, вовками звали карпатську жрецько-шаманську групу кельтів – волохів (галл. Volcae), пов'язану з тотемом вовка, які мігрували з Італії (Влохії) у Транскарпатію, де осіли і заснували ціле царство - Валахію. Сліди їх помітні також й в Бескидах, зокрема на Тустані.

Вовк - це, в першу чергу, вищий символ свободи в тваринному світі, символ самостійності. (А так званого царя звірів, лева, дресирують в цирку.)

• Вовк - це і символ безстрашності. У будь-якій сутичці вовк бореться до перемоги або до
смерті.
• Вовк - це символ чистоти, адже він не підбирає падаль.
• Вовк - це і символ високої моральності, відданості родині. Він живе сім'єю, доглядає
тільки за своєю вовчицею-дружиною, і сам вовк-батько виховує своїх дітей-вовченят. У
вовків не існує перелюбства (чого не скажеш про інших живих істот.)
• Вовк - символ справедливості і честолюбства. У звичайних умовах вовк не допустить, зі
свого боку, скривдити слабшого.

Отож, якщо  Ти  хочеш  бути  сильним,  здоровим  і  впевненим в  собі,  хочеш  знайти  справжніх  друзів,  якщо Ти не байдужий до бойової слави наших Предків, якщо не словом, а ділом хочеш утверджувати рідну лицарську культуру в Україні і у всьому Світі, то не зволікай -


ШКОЛА БОЙОВОГО ГОПАКА "ВОВКИ ТУСТАНІ" - ЧЕКАЄ НА ТЕБЕ!

© ШБГ "ВОВКИ ТУСТАТІ". Усі права застережено.

Joomla theme